Sněžnice se připevňují k botám (lze použít prakticky jakoukoli zimní obuv do sněhu, tj. pohorky, kanady, apod.) pomocí již namontovaného koženého vázání. Noha spočívá na sněžnici tak, že špička boty je nad otvorem ve výpletu střední části sněžnice, při chůzi se bota částečně otáčí kolem střední, nejsilnější příčné šňůry výpletu, pata je volně pohyblivá podobně jako u běžek. Jeden řemen vázání upevňuje špičku boty, další vede kolem paty a poslední - středový řemen obepíná botu přes nárt.

Technika chůze na sněžnicích se neliší od normální chůze, sněžnice neprokluzují, takže se na nich snadno stoupá do kopců i zcela bezpečně schází i z prudších svahů. Při výstupu do velmi strmých svahů se opírejte více pomocí špiček bot, které se přirozeně vyklápějí do otvoru ve výpletu, případně stoupejte šikmo svahem. Při strmých sestupech přenášejte váhu na paty. Díky volné patě a měkkému koženému vázání lze na sněžnicích také běhat. Vzhledem k použitým materiálům jsou sněžnice pevné a odolné, pamatujte však na to, že jsou určeny pro chůzi ve sněhu, proto je zbytečně neničte chůzí po místech s nižší sněhovou pokrývkou a dávejte také pozor při překonávání překážek (padlé kmeny, apod.).

Ošetřování sněžnic není náročné. Po použití je očistěte od sněhu a osušte (nedávejte je však příliš blízko sálavým tepelným zdrojům ), řemeny čas od času namažte vhodným mazadlem, aby zůstaly vláčné. Mimo sezónu doporučujeme sněžnice sepnout k sobě, špičky vhodným předmětem rozepřít a sněžnice zavěsit na suché, vzdušné místo.

Copyright © 2008, www.sneznice.cz, všechna práva vyhrazena! Created by Jaroslav Rumánek.