Naše půjčovna je skvělou příležitostí pro všechny, kdo potřebují sněžnice krátkodobě nebo si je chtějí nejdříve vyzkoušet. Po předchozí domluvě si můžete půjčit všechny hlavní typy tradičních sněžnic - kromě námi vyráběných sněžnic Ojibwa máme také sněžnice Huron, Alaskan. a Bear Paw. Jejich vlastnosti naleznete níže.

Půjčovné 1 páru:
1-4 dny 100 Kč/den
5-7 dnů 90 Kč/den
8 dnů a více 80 Kč/den
Záloha: 1000 Kč/den

Huron

Spolu se sněžnicemi Ojibwa jsou sněžnice Huron nejlepší pro všeobecné použití. Protáhlý konec snežnici velmi dobře a s malým odporem vede, sněžnice samotné nejsou příliš dlouhé a mají velkou plochu pro snadný pohyb ve vysokém sněhu. Ne nadarmo je tento tvar nejznámější a symbolizuje sněžnice jako takové.

Délka: 122 cm
Šířka: 35 cm
Doporučená nosnost: 70 – 130 kg

Alaskan

Tyto dlouhé a úzké sněžnice jsou výborné do kopců, kde musíte často traverzovat a také do otevřeného, nezarostlého terénu. Umožňují velmi rychlou chůzi, jsou ideální pro dlouhé túry. V našich podmínkách se na nich výborně chodí po zasněžených lesních cestách a stezkách v horách.


Délka: 142 cm
Šířka: 25 cm
Doporučená nosnost: 70 – 120 kg

Bear Paw

Kratší, oválný tvar těchto sněžnic se skvěle uplatňuje v zarostlém, členitém terénu, je určen pro toho, kdo potřebuje velkou obratnost. Přestože je to dnes nejrozšířenější tvar u výrobců moderních sněžnic, nejsou ideální na dlouhé túry, chůze na nich je namáhavější, oválné konce hůře drží směr. Jejich nespornou výhodou jsou však menší rozměry.

Délka: 90 cm
Šířka: 25 cm
Doporučená nosnost: 45 – 95 kg

Copyright © 2008, www.sneznice.cz, všechna práva vyhrazena! Created by Jaroslav Rumánek.